Labioplastyka - opinia eksperta

lekarze specjaliści > Labioplastyka > Labioplastyka - opinia eksperta

Specjaliści Radzą

Labioplastyka - opinia eksperta

Dla kogo jest przeznaczona labioplastyka?

Labioplastyka jest dla Pań z przerostem warg sromowych zwykle mniejszych. Powoduje to utrudnienia w życiu codziennym takie jak: niemożność noszenia dopasowanej bielizny czy spodni, czasami przeszkadza w jeździe na rowerze czy też w uprawianiu innych sportów. Może również powodować kłopoty przy kontaktach intymnych i tym samy być źródłem frustracji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym w zależności od życzenia pacjentki i warunków operacyjnych. Czas trwania zabiegu jest uzależniony głównie od rozległości operacji czyli wielkości zmian które mają być skorygowane.

Czy jest to zabieg inwazyjny?

Zabieg jest jak najbardziej zabiegiem inwazyjnym i polega na zmniejszeniu lub częściowym wycięciu warg sromowych.

Ile zabiegów należy wykonać by widzieć efekty?

Zwykle jeden zabieg wystarczy aby skorygować defekt.

Z jaką częstotliwością powtarzać zabieg?

Jeżeli przy pierwszym zabiegu nie można było skorygować defektu to następny należy przeprowadzić dopiero wtedy kiedy rana po pierwszym będzie całkowicie wygojona (ok. 2-3 tyg.)

Jak się przygotować do zabiegu?

Standardowo jak do każdego zabiegu : podstawowe badania tj: morfologia krwi, układ krzepnięcia, elektrolity oraz oczywiście grupa krwi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu plastycznego: zaburzenia krzepnięcia krwi, ciężkie choroby oraz stany zapalne narządu rodnego, sromu.

Jak długo są widoczne efekty zabiegu?

Efekty zabiegu pozostają na stałe.

Ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu wynosi od 3500zł

Na pytania czytelniczek www.MEDserwis.pl odpowiadał

prof. Artur Jakimiuk, Klinika La Perla

medserwis.pl
Kierownik Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, Kierownik Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego Instytut Matki i Dziecka, Profesor Zwyczajny Instytutu Medycyny Doświadczalnej i klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk.
Wybitny specjalista w dziedzinie onkologii ginekologicznej, położnictwa i chorób kobiecych. Wykładowca na polskich i zagranicznych uczelniach, między innymi Akademii Medycznej w Lublinie, University of California oraz Brooklyn Fertility Institute. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz International Society of Gynecological Endocrinology.
Oprócz wieloletniej praktyki medycznej ma na swoim koncie wiele osiągnięć naukowych jako kierownik zespołów badawczych oraz autor ponad 100 publikacji naukowych w czołowych czasopismach międzynarodowych, rozdziałach książek i doniesieniach zjazdowych.
Laureat licznych nagród, które otrzymywał za wkład w rozwój ginekologii oraz położnictwa, w tym: Kościuszko Foundation Scholarship (1998-1999), Nagrody Naukowej Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej (1998), Nagrody Rektora za Osiągnięcia Naukowe, Akademia Medyczna, Lublin (1996), Ernst Schering Postdoctoral Scholarship (1994-1996).

zobacz więcej

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl